top of page
Osvetlenie na mieru, Štúdio svetla, Osvetlenie spálne, Zdravé osvetlenie

Tvoríme svetlo
v súlade s biorytmami ľudského tela

Zameriavame sa na kvalitné produkty, ktoré majú svoju hodnotu a slúžia našim klientom dlhé roky.

Osvetleniu rozumieme

"Návrh osvetlenia nie je len o výbere pekných svietidiel. Je to kompletné posúdenie interiéru a navrhnutie vhodnej kombinácie svietidiel, ich umiestnenia, smerovania a v neposlednom rade aj ovládania."

- svetelný technik Štúdia svetla

Viete, čo je to kvalitné svetlo ?

Kvalitné osvetlenie znamená, že svetlo je primerane jasné, má vhodnú farebnú teplotu a dobrú farebnú reprodukciu, zatiaľ čo minimalizuje oslnenie a škodlivé účinky na zdravie a životné prostredie. Pri hodnotení kvality osvetlenia sa zvyčajne zohľadňujú tieto parametre:

Celková intenzita

V domácnostiach vytvárame viacero úrovní osvetlenia pre daný účel. Použitím rôznych typov svietidiel v miestnosti zabezpečíme nielen vyššiu intenzitu, ale aj vytvorenie rôznych svetelných scenárov a tým navodenie tej správnej atmosféry.

Rovnomernosť svetla

Pri veľkom rozdiele jasu a tieňov sa oči pri pohľade a pohybe v miestnosti neustále prispôsobujú a pracujú čo môže spôsobovať bolesti očí, hlavy a únavu. Svetelný komfort v miestnosti zabezpečujeme rovnomerným osvetlením.

Farba svetla

Volíme vhodnú teplotu svetla, ktorá nenarúša biorytmy tela. V priestoroch s nedostatkom denného svetla je ideálnym riešením nastaviteľná biela, ktorá dokáže napodobniť prirodzenú dynamiku denného svetla.

Distribúcia svetla

Každý typ svietenia starostlivo vyberáme. Plošné, líniové či bodové svetlo - každé má svoj účel a špecifiká, ktoré je potrebné rešpektovať. Zlá distribúcia svetla môže dokonca viesť k očným deformáciam u detí počas vývoja.

Vnímanie farieb

Naše farebné vnímanie ovplyvňuje index podania farieb. To, ako bude priestor na nás pôsobiť a či budeme vidieť reálne sýte farby objektov závisí od kvality svetelného zdroja.

Prečítajte si viac 
o parametroch svetla.

Vhodným výberom svietidiel, ich umiestnenia, smerovania a ovládania vytvárame viacero úrovní svetla v miestnosti.

Objavte naše riešenia

Riešenie osvetlenia môže pre niekoho znamenať len výber správneho svietidla a inštaláciu. Pre iného je to komplexný projekt alebo atypová výroba.

"Kvalitné osvetlenie, profesionálny prístup, nadšenie nás neprechádza ani po 4 mesiacoch. Jednoznačne odporúčam."

Osvetlenie bytu v Bratislave, Petržalka. Komplexné riešenie osvetlenia celého bytu vrátane ovládacích prvkov.

František S.

Naši klienti hovoria za nás

slovensky vyrobca svietidiel lumilogy

Tvoríme vlastné svetlo. 

Inšpirovali sme sa oblohou a vytvorili osvetlenie, ktoré spĺňa naše požiadavky na skutočne kvalitné svetlo.

Tvoríme naše vlastné značky osvetlenia
SvetelneStropy.sk a Lumilogy

studio svetla bratislava

Ing. Róbert Naništa

Automatizácii a riadeniu sa venujem od štúdia na katedre Automatizácie a riadenia na STU. Už počas štúdia som konštruoval vlastné mobilné roboty. Od roku 2006 aktívne podnikám v oblastiach technológii. Prvoradý je pre mňa komfort používania technologických riešení, lebo technológie musia byť v prvom rade pre ľudí.

Už vyše 12 rokov vám prinášame kvalitné osvetlenie

Vlastná výroba osvetlenia

Osvetleniu rozumieme, neustále sa vzdelávame a inovujeme, aby naše produkty boli na špičkovej úrovni. Za všetky naše produkty kvalitného osvetlenia vyrobeného na Slovensku ručíme až 10 ročnou zárukou.

Od návrhu až po inštaláciu

Sme svetelné štúdio a ponúkame vám možnosť vyriešiť osvetlenie komplexne. Od návrhu svetelným technikom, prípravu a koordináciu so stavbou až po samotnú inštaláciu vlastnými technikmi.

Kolekcia produktov európskych výrobcov

Starostlivo pre vás vyberáme tie najlepšie produkty a technológie od výhradne overených európskych výrobcov, ktoré majú svoju hodnotu a slúžia našim klientom dlhé roky.

Naše osvetlenie je "human centric"

Kvalitné, zdravé a trvácne riešenia osvetlenia sú pre nás prioritou. Osvetlenie navrhujeme tak, aby bolo v harmónii s interiérom a v súlade s biorytmami ľudského tela. Teší nás, že dokážeme zvýrazniť krásu vášho interiéru správne navrhnutým osvetlením.

Navštívte naše štúdio

A nechajte si profesionálne poradiť s kompletným návrhom vášho osvetlenia, vrátane exteriéru a splňte si sen o kvalitnom domove.

Showroom a štúdio

Račianska 90, Bratislava
OD LightPark, 1. poschodie
Po-So: 10:00 - 18:00

Bezplatné parkovanie v podzemnej garáži.
Známa talianska reštaurácia da Cono na prízemí.
Konzultácie si
naplánujte vopred, aby sme sa vám mohli naplno venovať.

Štúdio Svetla Showroom svietidiel Bratislava
bottom of page