top of page
osvetlenie-obyvacky.png

Osvetlenie detskej izby

Správne osvetlenie detskej izby podporuje učenie a zdravý spánok.

Detská izba je miestom, kde sa deti hrávajú, učia a relaxujú. Preto je dôležité mať v nej vhodné osvetlenie, ktoré podporuje ich rast a vývoj. Zdravé osvetlenie je jedným z kľúčových faktorov, ktoré by sme mali zvážiť pri zariaďovaní detskej izby.

Okrem prirodzeného svetla je dôležité mať v detskej izbe kvalitné umelé osvetlenie, ktoré dokáže doplniť nedostatok svetla počas večerných hodín alebo v tmavších dňoch. Pri výbere umelého osvetlenia je vhodné zvoliť rovnomerné svetlo, ktoré neoslňuje a tým nezaťažuje oči detí.

LED svietidlá s možnosťou regulácie intenzity sú ideálnym riešením, pretože umožňujú prispôsobiť osvetlenie podľa aktuálnych potrieb detí. Dôležitým faktorom je aj farebná teplota svetla. Teplé biele svetlo s teplotou okolo 2700-3000K je relaxačné a príjemné pre večerné hodiny, zatiaľ čo neutrálne biele svetlo s teplotou okolo 4000K je stimulujúce a vhodné pre učenie a koncentráciu. Kombinácia oboch farebných teplôt môže vytvoriť ideálnu atmosféru v detskej izbe, kde sa deti môžu hravo učiť a zároveň relaxovať a pripraviť organizmus na zdravý spánok.

Inšpirujte sa našimi realizáciami kvalitného a zdravého osvetlenia detských izieb. Viac o tom ako osvetlenie ovplyvňuje detský zrak sa dočítate v našom blogu.

Prezrite si ďalšie riešenia

Zaujalo vás niektoré z riešení alebo máte svoju vlastnú predstavu, ktorú by ste radi zrealizovali?

Radi vám profesionálne poradíme. Stačí ak vyplníte náš formulár a my vás budeme kontaktovať.

Ďakujeme za váš záujem. Správu sme prijali. Čoskoro sa vám ozveme.

bottom of page