top of page
osvetlenie-obyvacky.png

Osvetlenie kúpeľne

Svetelné stropy sú našim hlavným odporúčaním osvetlenia kúpeľne.

Svetelné stropy Barrisol majú niekoľko výhod, ktoré ich robia ideálnymi pre osvetlenie kúpeľní. Jednou z hlavných výhod je ich schopnosť vytvoriť mäkké, príjemné a dokonale rovnomerné osvetlenie. Ich difúzna povrchová štruktúra rozptyľuje svetlo rovnomerne po celej miestnosti, eliminuje tvorbu tieňov - ktoré pri líčení a holení určite nechceme a zabraňuje tvorbe nepríjemného oslnenia.

Okrem toho, svetelné stropy Barrisol sú odolné voči vlhkosti, čo je v kúpeľniach kritický faktor. Ich materiál odoláva vysokému obsahu vlhkosti a môže byť nainštalovaný aj nad sprchovým kútom alebo vaňou. Membrána Barrisol zároveň chráni strop pred tvorbou plesní, čo je dôležité pre zachovanie hygienického prostredia v kúpeľni.

Osvetlenie kúpeľne sa dá doplniť o svetelné rímsy, štrbiny alebo podsvietenie zrkadla, ktoré stlmené na minimum môžu v noci slúžiť ako navádzací prvok.

Ako ekonomickejšiu alternatívu osvetlenia kúpeľne odporúčame stropné downlighty, ktoré v porovnaní s bodovými svietidlami vytvárajú v priestore výrazne lepšie svetelné podmienky. Bodovým svietidlám sa v úlohe hlavného svetla treba v kúpeľni vyhýbať, nakoľko vytvárajú v priestore tunelový efekt, nerovnomernosť svetla a ostré tiene.

Prezrite si ďalšie riešenia

Zaujalo vás niektoré z riešení alebo máte svoju vlastnú predstavu, ktorú by ste radi zrealizovali?

Radi vám profesionálne poradíme. Stačí ak vyplníte náš formulár a my vás budeme kontaktovať.

Ďakujeme za váš záujem. Správu sme prijali. Čoskoro sa vám ozveme.

bottom of page