top of page

Svetlo na mieru (2. časť): Neunáhlite sa pri výbere osvetlenia

Updated: Mar 21

Staviate dom a riešenie osvetlenia si nechávate na poslednú chvíľu? Myslite dopredu! Čím skôr sa začnete zaoberať osvetlením, tým viac možností budete mať. Od celostropných riešení, bodových svetiel po nástenné svietidlá... ponúkame komplexné riešenia osvetlenia aj vrátane exteriéru!Riešenia osvetlenia na mieru


Osvetlenie značky SvetelneStropy.sk a lumilogy


LED osvetlenie kúpeľne dizajnové svetelné stropy
Celostropné riešenie osvetlenia s LED Grid, celoplošnou LED sústavou

LED osvetlenie kúpeľne dizajnové svetelné stropy
LED Outline, sústava po obvode

Barrisol, iba 16 mikrónov tenká membrána s vysokou priepustnosťou svetla, predstavuje ideálny difúzor svetelných stropov a všetkých modelov svietidiel lumilogy. Z membrány Barrisol sa robia aj napínané stropy, ktoré môžu slúžiť ako náhrada sadrokartónu, alebo vytvárať celostropné riešenia osvetlenia či už s obvodovým (LED Outline) alebo plošným (LED Grid) podsvietením. Vďaka odolnosti voči vode a vlhku je celostropný svetelný strop ideálnym riešením osvetlenia kúpeľne. Chráni strop pred tvorbou plesní a tým udržuje hygienické prostredie v kúpeľni.
Svetelná výbava podľa vašich predstáv


Tým, že osvetlenie vyrábame na mieru základnú svetelnú výbavu svietidiel je možné rozšíriť aj o rôzne doplnky. Farby RGB, farebná LED sústava funguje na princípe miešania červenej, zelenej a modrej farby. Máte možnosť si namiešať akúkoľvek farbu a vytvoriť svetelnú atmosféru podľa vašich predstáv.Tunable White - nastaviteľná biela, okrem možnosti výberu teploty bielej farby svetla ponúkame aj možnosť výberu rozsahu farby vďaka doplnku tunable white. Každá teplota farby svetla má na naše telo iný vplyv a biodynamický režim nastavenia farby bieleho svetla podporuje cirkadiánny rytmus ľudského tela. Má vlastnosti zdravého denného svetla aj s jeho premenlivou teplotou počas dňa.Nepriame svietenie do stropu, samostatne ovládaný okruh s viacerými možnosťami svetelnej výbavy: biela farba svetla, nastaviteľná biela farba svetla (TW), farby RGB alebo biela farba svetla v spojení s farebnou LED sústavou (RGBW). Indirektné svietenie do stropu sa postará o príjemnú intímnu atmosféru. Použitie super teplého svetla, tzv. nočných LED v nepriamom svetle je našim hlavným odporučaním.
Komfort a inteligentné ovládanie


Komfortné riešenia osvetlenia sú jednou z našich najväčších priorít a možností ovládania ponúkame hneď niekoľko. Ovládanie osvetlenia smartfónom alebo tabletom prostredníctvom najmodernejšej technológie CASAMBI, voľne dostupnou aplikáciou pre iOS a Android, je zárukou komfortu vďaka jej prehľadnosti a intuitívnosti. Ovládanie sa dá rozšíriť o bezdrôtové nástenné stmievače, dizajnové ovládače, senzory pohybu a pod.


Okrem možnosti ovládania aplikáciou CASAMBI, vyvinutou špeciálne pre ovládanie osvetlenia, ponúkame aj integráciu osvetlenia do akéhokoľvek systému inteligentnej domácnosti s podporou štandardov ako DALI, DMX, KNX a LOXONE.


Pokiaľ nemáte inteligentnú domácnosť a inteligentné ovládanie vám nie je celkom po chuti, základné ovládanie ON/OFF zostáva jednou z možností ovládania našich smart svietidiel.


Showroom Štúdio Svetla


bodové LED svietidlá svetlené stropy lightsquare
Štúdio Svetla, showroom komfortného bývania a inteligentného osvetlenia

Showroom Štúdio Svetla okrem riešení osvetlenia na mieru ponúka aj bohatý výber kvalitných interiérových a exteriérových svietidiel, či už stropných, nástenných alebo svietidiel do trakčných líšt, od overených európskych výrobcov, ako napríklad Arkoslight, IP44.de a ďalších.Minimalizmus, jednoduchosť a nápaditosť dizajnu svietidiel, prémiové a kvalitné materiály... Svietidlá vyberané s dôrazom na kvalitu a dizajn predstavujú ideálne doplnkové osvetlenie k svetelným stropom a svietidlám značky lumilogy vo funkcii centrálneho svetla.


LED línie a profily


Subtílnejšie Vario profily alebo robustnejšie Phill profily môžu byť centrálnym osvetlením dlhých chodieb, kúpeľní alebo aj kuchýň vďaka veľkému svetelnému toku. V neutrálnych farbách čierna, biela a elox sa hodia do akéhokoľvek farebne ale aj štylisticky riešeného interiéru. Ponúkané nielen v prisadených ale aj v závesných verziách môžu osvetľovať aj jedálenské pulty, kuchynské ostrovy alebo pracovné stoly.Zafrézované LED pásiky a rôzne minimalistické LED línie môžu mať viacero využití. Bežne sa frézujú do kuchynskej linky, ale svoje využitie si vedia nájsť aj inde. Môžu osvetľovať či už jednotlivé stupne schodiska, zábradlia, šatníkové skrine, TV steny alebo niky. Smerované tak, aby sa svetlo odrážalo od steny, stropu alebo nábytku majú veľký vplyv na celkovú svetelnú atmosféru v priestore.


Svetelné rímsy a štrbiny


osvetlenie obývačky LED rímsa svetelné stropy

Nepriame osvetlenie v podobe sadrokartónových ríms a štrbín funguje na princípe odrazu svetla, v prípade štrbiny od steny a v prípade rímsy od stropu. Vďaka odrazu svetla a tým, že svetlo z ríms a štrbín na nás nesvieti priamo, rímsy a štrbiny predstavujú veľmi príjemné doplnkové osvetlenie pripomínajúce denné svetlo prenikajúce do interiéru.Rímsy a štrbiny nemusia byť iba doplnkovým nepriamym osvetlením. Svietiace s dostatočnou intenzitou dokážu nahradiť aj priame svetlo. Štrbina krásne vynikne po celej dĺžke úzkych chodieb, zatiaľ čo rímsy pekne ukážu v priestore spální a obývačiek, kde večer v kombinácií s teplou bielou farbou svetla a možnosťou stmievania vytvárajú príjemnú intímnu atmosféru.


Naše referencie


Hľadáte inšpiráciu pri plánovaní osvetlenia? Určite ju nájdete v našej galérii realizácií. Viac o modeloch slovenských svietidiel lumilogy, dekóroch a možností závesu, ako aj plánovaní a návrhu osvetlenia online sa dočítate v 1. časti nášho blogu. 

kompozícia drevených svietidiel nepriame svetlo štúdio svetla bratislava

Zariaďujete alebo plánujete interiér?


Kontaktujte nás alebo sa príďte inšpirovať do nášho showroomu.376 views

Commenti


bottom of page