top of page

­čôĚ 3D prehliadka: Dom├íca automatiz├ícia Loxone domu v Chorv├ítskom Grobe

Updated: Mar 21

Maxim├ílny mo┼żn├Ż komfort ovl├ídania v┼íetk├Żch funkci├ş domu bola ako na┼ía, tak aj investorova priorita, preto sme stavili na inteligentn├║ dom├ícnos┼ą Loxone. Loxone sa vyzna─Źuje svojou jednoduchos┼ąou a intuit├şvnos┼ąou ovl├ídania v┼íetk├Żch funkci├ş, ktor├ę pri komplexnom rie┼íen├ş okrem in├ęho aj spolu interaguj├║ ─Ź├şm nadob├║daj├║ ─Ćal┼íie funkcie, ktor├ę by pri ich manu├ílnom ovl├ídan├ş inak neboli vyu┼żit├ę. Dom├íca automatiz├ícia Loxone m├í nespo─Źet v├Żhod, ktor├ę v├ím v na┼íom ─Źl├ínku v skratke pribl├ş┼żime.


osvetlenie exteri├ęru inteligentn├ęho domu loxone smart home ┼ít├║dio svetla


V├Żhody komplexn├ęho rie┼íenia dom├ícej automatiz├ície


Komplexn├ę rie┼íenie m├í nespo─Źet v├Żhod v porovnan├ş s ─Źiastkov├Żm rie┼íen├şm. T├Żm, ┼że s├║ technol├│gie syst├ęmom poprep├íjan├ę nadob├║daj├║ aj ─Ćal┼íie funkcie, ktor├ę by v pr├şpade ich manu├ílneho ovl├ídania inak neboli vyu┼żit├ę. Dobr├Żm pr├şkladom je prepojenie tienenia a k├║renia. Syst├ęm pozn├í polohu Slnka na oblohe, ak je v dome pr├şli┼í teplo ako prv├ę zatiahne ┼żal├║zie a a┼ż v pr├şpade, ┼że zatiahnut├şm ┼żal├║zi├ş ned├┤jde k zn├ş┼żeniu teploty v interi├ęri za─Źne dom chladi┼ą in├Żmi sp├┤sobmi. Naopak v zime ┼żal├║zie vytiahne, aby dom ohrial.Ve─żk├Żm pr├şnosom je aj hromadn├ę ovl├ídanie. Odch├ídzate z domu? Stla─Źen├şm jedn├ęho tla─Źidla pri vchodov├Żch dver├ích prepnete cel├Ż ekosyst├ęm do ┼íetriaceho re┼żimu, vypnete osvetlenie, k├║renie a pod.


osvetlenie ob├Żva─Źky inteligentn├ęho domu loxone smart home ┼ít├║dio svetla

Technol├│gia sa ka┼żd├Żm d┼łom pos├║va dopredu, v modern├Żch dom├ícnostiach prib├║da mno┼żstvo zariaden├ş, ktor├ę treba ovl├ída┼ą a vzrast├í aj celkov├í n├íro─Źnos┼ą ovl├ídania syst├ęmu. Pokia─ż budeme v┼íetko ovl├ída┼ą manu├ílne, nevyu┼żijeme cel├Ż potenci├íl ─Źi u┼ż osvetlenia, tienenia, k├║renia alebo in├Żch technol├│gi├ş v dom├ícnosti. V modern├Żch dom├ícnostiach je po─Źet ├║konov u┼ż tak├Ż vysok├Ż, ┼że sa pre ─Źloveka st├íva nekomfortn├Żm sa neust├íle zaobera┼ą t├Żm, ─Źi je v┼íetko nastaven├ę optim├ílne a efekt├şvne.Za celou podstatou komplexnej dom├ícej automatiz├ície stoj├ş jedin├ę slovo, komfort. Loxone navrhujeme tak, aby ovl├ídanie bolo pre u┼ż├şvate─ża maxim├ílne komfortn├ę, jednoduch├ę a intuit├şvne. Aby u┼ż├şvate─ż nebol otrokom syst├ęmu, pr├íve naopak, aby mu syst├ęm sl├║┼żil v jeho prospech.Je mo┼żn├ę ovl├ída┼ą inteligentn├║ dom├ícnos┼ą cez smartf├│n?


├Ü─Źelom ovl├ídania inteligentnej dom├ícnosti cez smartf├│n je ma┼ą mo┼żnos┼ą ovl├ída┼ą komplexn├Ż syst├ęm do detailov, t. j. nastavova┼ą a prisp├┤sobova┼ą jednotliv├ę re┼żimy. Smartf├│n ale nie je vhodn├Żm ovl├ída─Źom komplexn├Żch syst├ęmov, ak├Żm je Loxone pri ka┼żdodennom pou┼żit├ş. Na to s├║ vhodn├ę n├ístenn├ę tla─Źidl├í, ovl├ída─Źe, senzory, automatick├ę ovl├ídanie a pod.
Riešenie domácej automatizácie na mieru


├Ülohou n├ís ako integr├ítora je klientovi rie┼íenie na┼íi┼ą na mieru pod─ża jeho o─Źak├ívan├ş a tak, ako je zvyknut├Ż. Aj v tomto projekte sa n├ím podarilo stoto┼żni┼ą s o─Źak├ívan├şm klienta a dodali sme mu po┼żadovan├Ż komfort. Syst├ęm Loxone pokryl jeho potreby jednak z poh─żadu mno┼żstva pou┼żit├Żch technol├│gi├ş, ale aj z poh─żadu jednoduchosti a intuit├şvnosti ich ovl├ídania.

─Źierne sklenen├ę tla─Źidlo loxone touch inteligentn├Ż dom ┼ít├║dio svetla

Ovl├ídanie je rie┼íen├ę sklenen├Żmi dotykov├Żmi tla─Źidlami Loxone Touch. T├Żm, ┼że sa tla─Źidlo nach├ídza v ka┼żdej miestnosti je politika ovl├ídania v┼íade rovnak├í, opakuje sa a ve─żmi r├Żchlo sa ─Źlovek ovl├ídanie nau─Ź├ş aj vr├ítane audia a ┼żal├║zi├ş. Klient pochopil princ├şp ovl├ídania hne─Ć pri vchodov├Żch dver├ích a ─Ćalej cel├Ż dom ovl├ídal bez ak├Żchko─żvek probl├ęmov.


osvetlenie chodby svetelná štrbina senzor pohybu loxone štúdio svetla

Z├írove┼ł na chodbe a v k├║pe─żniach s├║ pre e┼íte v├Ą─Ź┼í├ş komfort aj senzory pohybu. Svietidl├í sa rozsvecuj├║ hne─Ć pri vstupe a t├Żm p├ídom sa v t├Żchto miestnostiach tla─Źidl├í viac menej ani nemusia pou┼ż├şva┼ą.Re┼żimy dom├ícej automatiz├ície


Dom m├í nastaven├ę ─Źasov├ę pl├íny, re┼żimy, ktor├ę definuj├║ spr├ívanie v┼íetk├Żch jeho technologick├Żch prvkov. Ke─Ć je majite─ż mimo domu re┼żim Out of Home dom str├í┼żi, tieni a svetl├í s├║ vypnut├ę. Re┼żim Dovolenka je podobn├Ż, ale po─Źas dlh┼íej nepr├ştomnosti majite─ża imituje jeho pr├ştomnos┼ą, n├íhodne sp├şna a vyp├şna osvetlenie, aby odpla┼íil zlodejov. Ke─Ć je majite─ż doma, re┼żim Pr├ştomnos┼ą zabra┼łuje automatick├ęmu pohybu ┼żal├║zi├ş v miestnostiach, kde sa majite─ż domu pr├íve nach├ídza.Ekosyst├ęm Loxone


Samotn├Ż koncept Loxone definuje z├íkladn├ę funkcie a my ich prepoj├şme. Cel├í konfigur├ícia je z blokov, ktor├ę navz├íjom interaguj├║. Dobr├Żm pr├şkladom je domov├Ż zvon─Źek. Pri zazvonen├ş pr├şde notifik├ícia do mobilu, otvor├ş sa obrazovka s kamerou a majite─ż m├┤┼że s n├ív┼ítevn├şkom komunikova┼ą. Pri interakcii aj s in├Żmi zariadeniami m├┤┼że pri zazvonen├ş na domov├Ż zvon─Źek zablika┼ą svetlo, m├┤┼że pr├şs┼ą zvukov├í notifik├ícia v integrovanom audiosyst├ęme a pod. Loxone pon├║ka aj mno┼żstvo doplnkov├Żch funkci├ş, ovl├ídanie z├ívlahy, baz├ęna, v├şrivky, meranie spotreby elektriny, monitorovanie objektu, napojenie na sol├írne panely, rekuper├íciu, ovl├ídanie nab├şja─Źky pre elektromobily a ve─ża in├ęho.ÔÇťPri realiz├ícii nov├ęho rodinn├ęho domu som h─żadal rie┼íenie, ktor├ę mi umo┼żn├ş ma┼ą pod kontrolou cel├Ż rodinn├Ż dom a to aj na dia─żku. Z├írove┼ł som h─żadal rie┼íenie, ktor├ę je na pou┼ż├şvanie jednoduch├ę, spo─żahliv├ę a aby jednotliv├ę prvky dotv├írali dizajn interi├ęru a exteri├ęru. Automatiz├ícia rodinn├ęho domu Loxone splnila moje o─Źak├ívania a posunula pou┼ż├şvanie rodinn├ęho domu na vy┼í┼íiu ├║rove┼ł.ÔÇŁ

ÔÇô spokojn├Ż klient3D prehliadka priestoru


Chcete vidie┼ą viac? Preneste sa do priestoru virtu├ílne na┼íou 3D prehliadkou alebo si pozrite viac fotografi├ş projektu v na┼íej gal├ęrii realiz├íci├ş. Viac o rie┼íen├ş osvetlenia a akustick├Żch nap├şnan├Żch stropoch sa do─Ź├ştate v 1. ─Źasti. O projekte sa m├┤┼żete do─Ź├şta┼ą aj v ─Źl├ínku na ofici├ílnej str├ínke Loxone.


realiz├ícia osvetlenia senzory a rozvodov├í skri┼ła loxone domu ┼ít├║dio svetla

 

LED dizajnov├ę prstencov├ę svietidlo lumilogy ┼ít├║dio svetla

Zaria─Ćujete alebo pl├ínujete interi├ęr?


Kontaktujte n├ís alebo sa pr├ş─Ćte in┼ípirova┼ą do n├í┼ího showroomu.175 views

Comments


bottom of page