top of page

­čôĚ 3D prehliadka: Inteligentn├Ż dom bud├║cnosti so smart osvetlen├şm v Chorv├ítskom Grobe

Updated: Mar 21

Projekt rodinn├ęho domu v Chorv├ítskom Grobe je uk├í┼żkou vskutku netradi─Źn├ęho rie┼íenia, ktor├ę sp├íja prednosti technol├│gi├ş, s ktor├Żmi pracujeme. Jedine─Źn├ę je spojenie osvetlenia na mieru, jeho integr├ícia do IQ syst├ęmu a akustick├ę rie┼íenie stropu v celom priestore domu.


osvetlenie ob├Żva─Źky od ┼ít├║dio svetla svietidl├í lumilogy nap├şnan├Ż strop barrisol


Ako to cel├ę za─Źalo


Na z├íklade odpor├║─Źania z inej na┼íej referencie n├ís klient oslovil s t├Żm, ┼że potreboval vyrie┼íi┼ą inteligentn├ę ovl├ídanie dom├ícnosti. Po tom, ako sa dozvedel, ┼że na┼ía dom├ęna nie je iba samotn├ę IQ ovl├ídanie, ale najm├Ą osvetlenie a nap├şnan├ę stropy, ktor├ę s├║ okrem in├ęho zn├íme aj svojimi v├Żborn├Żmi akustick├Żmi vlastnos┼ąami, po ktor├Żch bol u klienta vysok├Ż dopyt, sa rozhodol pre komplexn├ę rie┼íenie.
Akustick├ę nap├şnan├ę stropy


Po┼żiadavkou klienta, na ktor├║ kl├ídol pri spracovan├ş n├ívrhu interi├ęru ve─żk├Ż d├┤raz bolo, aby mal v ob├Żva─Źke zabezpe─Źen├Ż maxim├ílny mo┼żn├Ż audio komfort. Po─Źas prv├Żch rozhovorov vyplynulo, ┼że rie┼íen├şm by mohli by┼ą pr├íve nap├şnan├ę stropy Barrisol.


akustick├Ż nap├şnan├Ż strop barrisol a mikroperfor├íciou v ob├Żva─Źke ┼ít├║dio svetla
Akustick├Ż strop Barrisol so zapusten├Żmi reproduktormi

Akustick├ę nap├şnan├ę stropy Barrisol s├║ f├│liov├ę podh─żady s r├┤znym stup┼łom perfor├ície vyr├íban├ę presne pre zvolen├Ż priestor. Pohyb zvukovej vlny vyd├ívanej zdrojom je ─Źiasto─Źne pohlcovan├Ż f├│liou, ktor├í sp├Ą┼ą do priestoru odr├í┼ża iba ─Źas┼ą zvuku, ─Ź├şm zamedzuje efektu dozvuku, eliminuje hluk a priestor akusticky optimalizuje.in┼ítal├ícia nap├şnan├Żch stropov barrisol so zabudovan├Żm osvetlen├şm ┼ít├║dio svetla
Pr├şprava pre mont├í┼ż osvetlenia do Barrisolu

Strop bez vidite─żnej perfor├ície


Pri rie┼íen├ş nap├şnan├Żch stropov ve─ża rob├ş aj celkov├í estetika stropu. Barrisol disponuje tzv. mikroperfor├íciou, tzn., ┼że m├í pri umiestnen├ş v istej v├Ż┼íke vo─żn├Żm okom nepozorovate─żn├ę diery, ─Ź├şm je zachovan├Ż jednoduch├Ż a ─Źist├Ż dizajn stropu.Strop, ktor├Ż nepoprask├í


V tomto pr├şpade i┼ílo o drevostavbu. T├í m├í jednu ve─żk├║ nev├Żhodu a to, ┼że drevo prv├Żch 5-6 rokov v├Żrazne pracuje, ─Źo sa v kone─Źnom d├┤sledku odzrkadl├ş na materi├íli pou┼żitom na stropoch. V spojoch a rohoch poprask├í a ak tento materi├íl nie je dostato─Źne pru┼żn├Ż, po rokoch je nutn├ę ho opravova┼ą alebo meni┼ą. Pri Barrisole sa ni─Ź podobn├ę sta┼ą nem├┤┼że, ke─Ć┼że sa jedn├í o elastick├Ż materi├íl, ktor├Ż bez oh─żadu na to, ako stavba pracuje, sa jej v┼żdy prisp├┤sob├ş a st├íle bude dokonale rovn├Ż.


mont├í┼ż nap├şnan├ęho stropu barrisol so zabudovan├Żmi reproduktormi ┼ít├║dio svetla
Konštrukcia pre zapustenie reproduktorov

R├Żchla a ─Źist├í mont├í┼ż


Ve─żkou v├Żhodou Barrisolu je jeho r├Żchla a ─Źist├í mont├í┼ż. Kompletn├í mont├í┼ż nap├şnan├Żch stropov v celom dome trvala iba dva dni a to aj vr├ítane osvetlenia. Cel├Ż proces prebehol ve─żmi ─Źisto a bezpra┼íne. T├Żm, ┼że sme stropy namontovali za dva dni sme u┼íetrili ve─ża ─Źasu a ─Ćal┼íie pr├íce ako ma─żovanie a upratovanie neboli nutn├ę.Osvetlenie interi├ęru


Nap├şnan├Żmi stropmi sme pri v├Żbere svietidiel neboli nijako obmedzen├ş, pr├íve naopak, dok├ízali sme aj to, ─Źo by sme inak dok├íza┼ą nemohli a projekt je peknou uk├í┼żkou takmer v┼íetk├Żch mo┼żn├Żch rie┼íen├ş ├║chytov svietidiel do stropu.Skryt├Ż z├íves s nap├íjan├şm po lank├ích


osvetlenie ob├Żva─Źky svietidlo z orechov├ęho dreva ┼ít├║dio svetla
Z├ívesn├ę svietidlo lumilogy LOOP E s nap├íjan├şm po lank├ích a nepriamym podsvieten├şm

Najdominantnej┼í├ş prvok cel├ęho domu predstavuje z├ívesn├ę svietidlo lumilogy LOOP E v ob├Żva─Źke. Zauj├şmav├Ż je sp├┤sob z├ívesu svietidla do stropu, ktor├Ż by sme pri inom materi├íli stropu docieli┼ą len tak ─żahko nemohli. V─Ćaka nap├íjaniu po lank├ích svietidlo prech├ídza cez mal├ę dierky v Barrisole takmer nevidite─żne a p├┤sob├ş, ako by sa vzn├í┼íalo v priestore.
Atypick├Ż sp├┤sob zapustenia


Barrisol n├ím umo┼ż┼łuje aj aplikovanie z├ípustn├Żch rie┼íen├ş osvetlenia. Kuchy┼łu osvet─żuje lumilogy ELI s atypick├Żm sp├┤sobom zapustenia do recessed kitu, kon┼ítrukcie, do ktorej je svietidlo vsaden├ę. Dek├│r svietidla je vidite─żn├Ż a je mo┼żn├ę aplikova┼ą aj doplnok svetelnej v├Żbavy Indirect - nepriameho podsvietenia, prenikaj├║ceho cez ┼ítrbinu medzi svietidlom a kon┼ítrukciou v strope.


osvetlenie kuchyne svietidlo zabudovan├ę do nap├şnan├ęho stropu barrisol
Svietidlo lumilogy ELI zapusten├ę v recessed kite


Subt├şlne line├írne osvetlenie


Hlavn├ę osvetlenie a nav├ídzac├ş prvok chodby tvor├ş line├írne osvetlenie v podobe svetelnej ┼ítrbiny, ktor├í dlh├ę ├║zke chodby dostato─Źne presvetl├ş. ┼átrbinu vn├şmame ako prim├írny typ osvetlenia chodieb a sna┼ż├şme sa ho vyu┼żi┼ą v┼żdy, ke─Ć je to mo┼żn├ę.
Nepriame podsvietenie


Mo┼żnos┼ą ambientn├ęho podsvietenia v sp├ílni ocen├ş sn├í─Ć ka┼żd├Ż. P├║tav├Ż tvar trojuholn├şkov├ęho svietidla lumilogy TRI 900 dominuje v sp├ílni rodinn├ęho domu. Odsadenie od stropu 3-4 cm d├íva priestor nepriamemu svetlu - samostatne ovl├ídan├ęmu LED okruhu, ktor├ę sa na ve─Źer postar├í o pr├şjemn├║ int├şmnu atmosf├ęru a v spojen├ş so super teplou farbou svetla neblokuje tvorbu sp├ínkov├ęho horm├│nu melaton├şnu.
Celostropn├Ż sveteln├Ż strop


Vo vypnutom stave biely strop a v zapnutom stave svieti cel├Ż. Translucentn├í membr├ína Barrisol n├ím umo┼ż┼łuje realiz├íciu celostropn├Żch rie┼íen├ş osvetlenia bez vidite─żn├Żch bodov LED ─Źipov, ktor├ę sme v tomto pr├şpade rozmiestnili po obvode stropu.
Osvetlenie exteri├ęru


osvetlenie exteri├ęru line├írne svietidl├í do exteri├ęru loxone ┼ít├║dio svetla

Osvetlenie exteri├ęru bolo ─Ćal┼í├şm netradi─Źn├Żm rie┼íen├şm. Line├írne profily neboli centrovan├ę na stred stropu ako to v├Ą─Ź┼íinou b├Żva, ale boli prisaden├ę na strop hne─Ć pri stene. Pre─Źo sme sa rozhodli pre tak├ęto rie┼íenie? Vedeli sme, ┼że v miestach, kde boli navrhnut├ę svietidl├í bude ma┼ą klient kr├ísne dreven├ę obklady, ktor├Żch kr├ísu sme chceli zd├┤razni┼ą. Dan├ę rie┼íenie sme nikdy predt├Żm neaplikovali no uk├ízalo sa, ┼że sme sa rozhodli spr├ívne a profily perfektne zapadli do celkov├ęho konceptu.
3D prehliadka priestoru


Chcete vidie┼ą viac? Preneste sa do priestoru virtu├ílne na┼íou 3D prehliadkou alebo si pozriete viac fotografi├ş projektu v na┼íej gal├ęrii realiz├íci├ş. Viac o rie┼íen├ş dom├ícej automatiz├ície Loxone sa do─Ź├ştate v 2. ─Źasti.


n├ívrh interi├ęru n├ívrh osvetlenia bratislava ┼ít├║dio svetla

 

stropn├ę led svietidlo lumilogy TRI ┼ít├║dio svetla

Zaria─Ćujete alebo pl├ínujete

interi├ęr?


Kontaktujte n├ís alebo sa pr├ş─Ćte in┼ípirova┼ą do n├í┼ího showroomu.246 views

Comments


bottom of page